Browse By

Samochód kombi czy SUV co wybrać?

Zmiana samochodu wiąże się z podjęciem szeregu różnych decyzji. Zaczynając od typu nadwozia, a kończąc na kolorze, czy wyposażeniu dodatkowym. Można zdecydować się na samochód w kombi, sedan, SUV, crossover, hatchback czy nawet kabriolet. My dzisiaj skupimy się na dwóch typach nadwozi (czyli na odwiecznym dylemacie wielu osób) – co wybrać – samochody typu SUV czy kombi?

Kombi czy SUV – co wybrać?

Oba typy nadwozi (kombi i SUV) należą raczej do samochodów tzw. rodzinnych. Wybierając konkretny model sugerujemy się nie tylko ceną i właściwościami technicznymi, ale również wyglądem. Jeżeli nie wiesz, na jaki typ nadwozia się zdecydować, to koniecznie musisz zastanowić się nad kilkoma kwestiami Między innymi – Gdzie zamierzasz jeździć? Czy często poruszasz się na nieutwardzonych nawierzchniach? Do czego potrzebujesz samochodu? Jaka jest Twoja ulubiona pozycja jazdy? (być może wolisz jeździć nieco wyżej niż inni).

Z ciekawostek możemy Wam powiedzieć, że w 2019 roku aż 41% wszystkich rejestracji samochodów w Polsce dotyczyło SUV-ów. Nie oznacza to jednak, że są one lepsze od innych typów nadwozi. Samochody kombi mają duże bagażniki (niczym nie odbiegają od bagażników SUV-ów, a czasami są nawet większe). Musimy jednak pamiętać, że ten typ nadwozia jest raczej przeznaczony do codziennej jazdy na twardej nawierzchni. Wybór pomiędzy samochodami kombi a SUV nie jest prosty. Na szczęście coraz częściej producenci wychodzą  naprzeciw oczekiwaniom klientów i mają do zaoferowania nowe rozwiązania, np. samochody o nadwoziu między SUV a kombi. Mamy tu na myśli Cross Country (Volvo). Zobaczcie sami, co możecie zyskać, decydując się na taki model.

Volvo Cross Country – dla kogo?

Samochód typu Cross Country to dobre rozwiązanie dla osób, które zastanawiają się nad typem nadwozia. Samochody typu SUV mają zazwyczaj większe spalanie niż samochody w innych typach nadwozia. Oprócz tego musimy liczyć się z wyższymi kosztami eksploatacyjnymi – chociażby zakup samych opon, które są zwyczajnie duże (i droższe). Niestety samochód kombi nie zawsze rozwiązuje nasze problemy. Z całą pewnością jest pakowany tak samo, jak SUV (czasami nawet bardziej), jednak nie zawsze jest w stanie dojechać do trudno dostępnych miejsc, dlatego też, jeżeli chcesz, połączyć cechy obydwu typów nadwozi najlepszym rozwiązaniem będzie zakup samochodu typu Cross Country. Jest to połączenie kombi z SUV-em, samochód ten ma wyższy prześwit, napęd AWD, dlatego też umożliwia sprawne poruszanie się po niestandardowym terenie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.