×

Zastosowania zbiorników dwupłaszczowych

Zastosowania zbiorników dwupłaszczowych

Zbiorniki dwupłaszczowe tworzone są z dwóch warstw trwałego polietylenu. To właśnie on pozwala na długotrwałe użytkowanie oraz gwarantuje dużą odporność dystrybutorów na ciężkie warunki atmosferyczne. Zbiorniki dwupłaszczowe z powodzeniem znajdują zastosowanie w różnych branżach i sytuacjach. Poniższy artykuł opisuje najczęstsze sposoby ich użytkowania.

Zastosowanie zbiorników zbudowanych z dwóch warstw PE

Zbiorniki są wykorzystywane w wielu dziedzinach gospodarki, między innymi w przemyśle, gospodarstwach rolniczych, firmach transportowych i warsztatach samochodowych. Służą głównie do swobodnego i wygodnego transportu substancji, takich jak paliwo czy olej. Standardowe wyposażenie każdego zbiornika obejmuje pompę, nalewak oraz wąż.  Części wyposażenia są montowane we wzmocnionej, ożebrowanej konstrukcji z tworzywa sztucznego. Dzięki użyciu wytrzymałych materiałów i precyzji wykonania każdego elementu można bezpiecznie korzystać ze zbiorników.

Tankowanie pojazdów

Pierwszą istotną funkcją zbiorników dwupłaszczowych jest możliwość napełniania z ich pomocą zbiornika paliwa w pojazdach, bez konieczności udawania się na stację benzynową. Dzięki temu oszczędzamy swój cenny czas oraz pieniądze. Jeśli nie zamierzamy wydawać większej gotówki na transport i paliwo, to idealnym rozwiązaniem jest inwestycja właśnie w nowoczesne zbiorniki. Z tej wygodnej możliwości korzystają m.in. przedsiębiorcy, którzy chcą zminimalizować czas procesu tankowania. Nasz rozmówca, pracownik sklepu ze zbiornikami MiM potwierdza popularność zbiorników wśród tego rodzaju klientów:

„Duże grono naszych odbiorców stanowią przedstawiciele firm, które świadczą usługi przewozowe i logistyczne. Poza sprzedażą samych produktów od renomowanych producentów zajmujemy się również fachowym doradztwem, aby jak najlepiej odpowiadać na indywidualne oczekiwania”.

Zbiorniki mobilne

Wśród zbiorników dwupłaszczowych znajdują się zbiorniki o mniejszej pojemności, które możemy przewieźć w każde miejsce. Transportuje się w nich różne substancje jak np. paliwo i płyn AdBlue. Zbiorniki mobilne na AdBlue dysponują miejscem do przechowywania od 200 do 900 l. Nie dziwi więc fakt, że stają się coraz bardziej popularne. Ze względu na niewielki rozmiar bez problemu mogą znaleźć się w przestrzeni załadunkowej wozu technicznego.

Wykorzystanie w branży rolniczej

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, zbiorniki o standardowych pojemnościach i modele mobilne są wykorzystywane w wielu branżach. Rolnicy również bardzo często korzystają ze zbiorników dwupłaszczowych. Dlaczego są one dla nich takie ważne? Rolnicy czy sadownicy wiele razy muszą jeździć na pola znacznie oddalone od ich domów. W przypadku braku paliwa konieczne jest przerwanie pracy. Zapas paliwa w zbiorniku pozwala uzupełnić braki na miejscu — bez tracenia czasu i energii. Zbiorniki są wyposażone w pompę paliwową, można je zatem wykorzystać w każdym miejscu, w którym brakuje dostępu do prądu. Do działania zbiornika jest potrzebna wyłącznie instalacja elektryczna, znajdująca się w pojeździe. W związku z tym zakup zbiornika jest dla rolników realnym wsparciem i opłacalną inwestycją.

Podsumowanie 

Jak widać, zbiorniki dwupłaszczowe są bardzo często wykorzystywane. Dlatego też w sklepach zwiększa się zainteresowanie tego rodzaju dystrybutorami. Mogą być przydane w różnych miejscach i o każdej porze niezależnie od warunków atmosferycznych. Pełnią ważną funkcję w różnych obszarach działalności. Dzięki nim przedsiębiorcy zaoszczędzają zarówno na czasie, jak i na kosztach.