Leasing czy kredyt bankowy – co łatwiej uzyskać?
Dla wielu mniejszych i większych firm jedyną możliwością rozwoju jest zewnętrzne dofinansowanie. Taka forma wsparcia najczęściej dotyczy zakupu samochodów firmowych lub maszyn produkcyjnych. Przedsiębiorcy stają przed wyborem: leasing czy tradycyjny kredyt bankowy? Podpowiadamy, które finansowanie ma prostsze procedury.
Leasing i kredyt u jednego operatora?
Na polskim rynku znajdziemy wiele firm, które są wyspecjalizowane w udzielaniu zarówno leasingu, jak i tradycyjnego kredytu bankowego. Obie formy finansowania zewnętrznego możemy znaleźć na stronie https://klf24.pl/finansowanie/kredyt-i-leasing. Renomowane firmy oferują swoim klientom atrakcyjne umowy wsparcia gotówkowego, jednak każda z nich ma określone wymogi, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać dofinansowanie. Na tym polu zdecydowanie lepiej prezentuje się leasing, oferujący m.in. leasing pojazdów firmowych.
Leasing, czyli szybkie i wygodne wsparcie finansowe
Właściwie jedynym wymaganiem w przypadku udzielania się o leasing pojazdów do firmy jest konieczność posiadania zarejestrowanej działalności gospodarczej. Taka forma finansowania inwestycji charakteryzuje się dostępnością niemalże dla każdego przedsiębiorcy. Co więcej, zdecydowana większość firm wyspecjalizowanych w leasingu oferuje wsparcie finansowe dla świeżo upieczonych właścicieli firm. W praktyce oznacza to fakt, że o leasing możemy ubiegać się nawet kilka godzin po zarejestrowaniu działalności.
To bardzo korzystne warunki, zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy nie dysponują większą sumą gotówki na start. Dzięki leasingowi nowi właściciele firm mogą rozwijać swój biznes, a przedsiębiorstwa będące na rynku już od kilku lat o wsparcie finansowe ubiegają się w przypadku chęci poszerzenia dotychczasowej działalności. Co więcej, za leasingiem przemawiają także atrakcyjne warunki umowy. Kontrakt zazwyczaj zawierany jest na dwa lata, a takie grupy jak właściciele firm transportowych, rolnicy lub przedsiębiorcy poruszający się w logistyce mogą liczyć na dodatkowe udogodnienia. Możliwość rozłożenia rat według sezonowości dochodów, zawarcie umowy we własnym domu to tylko dwa z wielu bonusów.
Kredyt niedostępny dla świeżo upieczonych przedsiębiorców?
Niestety, w przypadku tradycyjnych kredytów bankowych procedury jego otrzymania nie przedstawiają się w tak jasnych kolorach. Warunki, jakie stawiają przed przedsiębiorcami placówki bankowe, sprawiają, że taka forma wsparcia finansowego dedykowana jest jedynie dla działalności z długim stażem na rynku. Kredyt na pojazdy do firmy można otrzymać po wykazaniu pozytywnej zdolności kredytowej. Ta budowana jest latami. Oznacza to, że z takiej formy wsparcia gotówkowego nie mogą skorzystać świeżo upieczeni właściciele firm.
Zaletą kredytu, podobnie jak w przypadku leasingu, jest możliwość dopasowania zobowiązania pod możliwości finansowe klienta. Taka forma wsparcia może być zawarta na nawet kilkanaście lat, co sprawia, że kwota miesięcznej raty nie jest ogromna. Dodatkowo wiele placówek bankowych oferuje specjalistyczne kredyty, których warunki i procedura otrzymania jest zdecydowanie łatwiejsza. Po stronie plusów należy zapisać również wysokość wsparcia. Decydując się na kredyt, jesteśmy w stanie pożyczyć większą gotówkę.