Browse By

Na co zwracać uwagę kupując lokalizator GPS? Poradnik dla klientów indywidualnych i małych firm.

Lokalizator GPS to urządzenie służące do śledzenia Twojego samochodu w czasie rzeczywistym i nie tylko. Dzięki niemu cały czas wiesz, gdzie znajduje się Twój pojazd i co się z nim dzieje. Większość lokalizatorów GPS pozwala także na odtwarzanie przejechanej przez konkretny okres czasu trasy. Niestety, rynek lokalizatorów GPS nie jest jeszcze dobrze rozwinięty. Jaki lokalizator będzie najlepszy i na co zwracać uwagę podczas jego zakupu?

Zacznijmy od podziału lokalizatorów na te z abonamentem i bez abonamentu. Ten poradnik przeznaczony jest dla osób fizycznych i małych firm, czyli podmiotów dla których koszty zakupu i utrzymania urządzenia są ważne. Z tego powodu pominiemy oferty firm oferujących drogie miesięczne abonamenty i zaproponujemy lokalizator GPS do samochodu bez abonamentu.

Na co zwracać uwagę wybierając lokalizator bez abonamentu?

1.Serwer/platforma do śledzenia.

Pierwszą rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę kupując lokalizator gps do auta jest serwer odczytujący i pokazujący dane z lokalizatora GPS. Jeśli wybierzemy najtańsze urządzenie, może ono stać się bezużyteczne już po kilku dniach od zakupu! Firmy handlowe zajmują się bowiem sprzedażą chińskiego sprzętu pracującego na tamtejszych serwerach. Jak wiadomo, utrzymanie serwera to koszt, więc producenci sprzętu po prostu wyłączają je co kilka tygodni uniemożliwiając śledzenie pojazdów klientów.

Rada: zanim zakupisz lokalizator GPS, upewnij się, że firma która go sprzedaje daje Ci gwarancję nie tylko na urządzenie, ale także na serwer.

 

2. Sposób podłączenia.

Podczas przeglądania ogłoszeń dotyczących lokalizatorów możemy natknąć się na określenia typu “prosta instalacja”, bez żadnych konkretów. Dla kogoś, kto nie jest obeznany z elektroniką montaż lokalizatora GPS na stałe może być trudny. Jeśli kupujesz więc lokalizator podłączany tylko i wyłącznie do prądu przez kable 12V, przygotuj dodatkowe 100 zł dla mechanika, który go zamontuje!

Rada: Poszukaj lokalizatora posiadającego możliwość prostej i bezpiecznej instalacji w pojeździe.

 

3. Instrukcja obsługi po Polsku

Jakkolwiek brzmi to śmiesznie, nie wszystkie dostępne na rynku lokalizatory posiadają polską instrukcję obsługi! Często jest to sprzęt sprowadzany prosto z krajów azjatyckich i sprzedawany nieświadomym odbiorcom. Zanim kupisz urządzenie, upewnij się, że jego obsługa jest gdzieś dobrze opisana i wytłumaczona.

Rada: Szukaj lokalizatorów posiadających instrukcję obsługi po Polsku.

 

4. Wbudowana pamięć.

Niektóre urządzenia dostępne na rynku posiadają wbudowaną pamięć. Dzięki temu mogą one zapisywać trasę nawet kiedy nie posiadają dostępu do sieci GPS i GSM. Kiedy zasięg wróci, trasa jest w całości wysyłana na serwer. Zapobiega to przypadkom, w których ciężko zidentyfikować trasę naszego samochodu jeśli podróżujemy przez tereny wiejskie albo po prostu mniej zurbanizowane!

Rada: Szukaj urządzeń posiadających wbudowaną pamięć.

Jak więc wybrać lokalizator GPS dla siebie?

Szukając najlepszych urządzeń trafiliśmy na ten ranking lokalizatorów GPS do samochodu bez abonamentu. Znajdują się tam urządzenia, na które warto zwrócić uwagę. Pamiętajmy aby przy zakupie zachować zdrowy rozsądek – dołożenie paru złotych na dobrej jakości urządzenie może oszczędzić nam wiele czasu i pieniędzy, czyli rzeczy, do których oszczędzania stworzony jest lokalizator GPS!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]