Browse By

Jak dobrać właściwe rękawice motocyklowe?

Rękawice motocyklowe to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia motocyklisty. Jak wybrać te odpowiednie?

Sklepy motocyklowe mogą zaoferować swoim klientom szeroką gamę różnych rękawic do wyboru. Są to między innymi markowe rękawice Dainese czy też rękawice Rukka, a także modele od mniej znanych producentów.

Jak zatem wybrać najlepsze rękawice motocyklowe, które będą w stanie zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo użytkowania?

Rodzaj rękawic motocyklowych – sportowe, turystyczne i offroadowe

Dostępne w sprzedaży rękawice motocyklowe możemy podzielić na trzy główne kategorie, a mianowicie na:

  • rękawice sportowe
  • rękawice turystyczne
  • rękawice offroadowe

Rodzaj rękawic determinuje ich przeznaczenie, co powiązane jest również z wykorzystanymi do ich produkcji materiałami oraz z ich krojem.

Rękawice motocyklowe sportowe przeznaczone są do jazdy sportowej, na specjalnych torach wyścigowych. Posiadają aerodynamiczną konstrukcję, a także dodatkowe wzmocnienia chroniące dłonie podczas jazdy. Warto sprawdzić przede wszystkim rękawice Dainese, które chętnie wybierane są przez amatorów szybkiej jazdy. To także najdroższe modele rękawic na motocykl.

Dla amatorów motocykli turystycznych polecane są rękawice turystyczne. Tutaj większy nacisk kładzie się na komfort, czyli rękawice te posiadają miękkie poduszki, systemy wentylacyjne, ale również są wzmacniane dla większego bezpieczeństwa jazdy. Rękawice motocyklowe turystyczne mogą posiadać także membrany zabezpieczające przed wiatrem i deszczem.

Specjalny typ rękawic stanowią także rękawice offroadowe, które projektowane są z myślą o amatorach jazdy po bezdrożach na motocyklach typu offroad.

W sprzedaży możemy znaleźć także rękawice rowerowe o uniwersalnym zastosowaniu, niemniej jednak nie zawsze spełnią one oczekiwania każdego motocyklisty.

Zatem rękawice motocyklowe powinniśmy dobrać w zależności od stylu jazdy. Dodatkowo, powinniśmy także zwrócić uwagę na ich konstrukcję, w tym także na detale, które będą również decydowały o naszym komforcie.

 

Cechy dobrych rękawic motocyklowych:

  • wysokiej jakości materiały – najczęściej stosuje się skóry w połączeniu z tkaninami technicznymi, wybierzmy model wykonany z grubszych, solidniejszych materiałów
  • dopasowanie do pory roku – na cieplejsze miesiące warto wybierać rękawice motocyklowe ze wstawkami siatkowymi, które poprawiają przepływ powietrza, z kolei na te chłodniejsze modele z dodatkową warstwą docieplenia dla większego komfortu termicznego
  • membrany na rękawiczkach, na przykład Gore-Tex – zapewniają dodatkową ochronę przed czynnikami pogodowymi, w tym przed wiatrem oraz przed deszczem
  • ochraniacze i wzmocnienia – dobre rękawiczki motocyklowe powinny posiadać specjalne elementy poprawiające bezpieczeństwo jazdy, na przykład w postaci protektorów na kostkach i palcach, usztywnień na mankietach rękawic – protektory powinny być certyfikowane!
  • wentylacja rękawiczek – ma szczególne znaczenie podczas cieplejszych dni, aby jazda była bardziej komfortowa i nie powodowała nadmiernego zapocenia dłoni
  • łatwe zakładanie i zdejmowanie rękawic – stosuje się specjalne elastyczne panele oraz zapięcia na pasek wokół mankietu, które pozwalają na idealne dopasowanie rękawic o dłoni

Pamiętaj o doborze rękawic w odpowiednim rozmiarze!

Niezależnie od tego, jakie rękawice motocyklowe zamierzamy zakupić, powinniśmy pamiętać o tym, że duże znaczenie posiada ich właściwy rozmiar. Producenci oferują rękawice damskie oraz męskie najczęściej w kilku rozmiarach do wyboru – najczęściej od S do XL.

Gdy chcemy zakupić rękawice Dainese, rękawice Rukka czy innego producenta przez internet, najlepiej sprawdzić tabelę rozmiarów, aby dopasować najlepszy rozmiar.

Szeroką gamę markowych rękawic motocyklowych w internecie oferuje sklep on-line MCS – Motocyklowe Centrum Serwisowe. W jego asortymencie możemy znaleźć rękawice na motocykl Dainese oraz Rukka w szerokiej gamie rozmiarów i zawsze w przystępnych cenach.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]