Browse By

Wynajem długoterminowy czy krótkoterminowy samochodów – co wybrać?

Wypożyczalnie samochodów oferują wiele sposobów rezerwacji, a także szeroki wybór usług. Najczęściej także możemy wynająć pojazd na różny czas użytkowania. Co zatem powinniśmy wybrać – wypożyczyć auto na dłuższy czy krótszy okres? W artykule przedstawiamy zalety obu rozwiązań oraz podpowiemy, co się bardziej opłaca.

Wynajem długoterminowy samochodu – zalety oraz koszty

Wypożyczenie samochodu długoterminowo obejmuje zazwyczaj okres niekiedy od 12 lub 24 miesięcy do nawet 5 lat. To korzystne rozwiązanie nie tylko dla klientów prywatnych, ale również firm, które nie chcą decydować się na leasing lub potrzebują co kilkanaście miesięcy wymienić swoją flotę pojazdów. Z pewnością do największych zalet tego rozwiązania jest fakt, że otrzymujemy pełen pakiet ubezpieczeń wraz z możliwością serwisowania samochodu oraz przeglądami okresowymi. Nie musimy zatem podczas wynajmu martwić się załatwianiem napraw czy szukaniem odpowiedniego warsztatu lub salonu samochodowego.

Warto w tym przypadku wspomnieć o kosztach – wynajem długoterminowy jest korzystnym rozwiązaniem ze względu na dużo niższą cenę w porównaniu do wypożyczenia krótkoterminowego. Za okres wynajmu możemy dokonać płatności w ratach miesięcznych lub za pełny okres wypożyczenia. Wszystko zależy od regulaminu oraz warunków rezerwacji ze strony wypożyczalni.

Wynajem krótkoterminowy – jakie ma korzyści?

Wynajem samochodu krótkoterminowy wiążę się z wypożyczeniem zazwyczaj od 1 do 30 dni. Częściej z tego rozwiązania korzystają osoby prywatne, które zostały pozbawione własnego środka transportu, a ich prywatne auto jest w naprawie lub uległo zniszczeniu. To także dobra alternatywa dla osób, które chcą przetestować dany model auta. Z wynajmu krótkoterminowego korzystają również przedsiębiorcy, chcący zapewnić sobie, pracownikom lub gościom reprezentacyjny samochód, który sprawdzi się podczas spotkań biznesowych czy podróży służbowych. Wypożyczalnie podczas wynajmu krótkoterminowego oferują tak samo, jak w przypadku długoterminowego pakiet ubezpieczeń wraz z serwisowaniem.

Zazwyczaj w przypadku krótkoterminowego okresu wypożyczenia obowiązuje nas limit kilometrów. Oznacza to, że w ciągu doby lub wynajmu nie możemy przekroczyć ustalonego limitu. Często wypożyczalnie naliczają dodatkowe opłaty za każdy kolejne kilometr, który został przekroczony. Podczas rezerwacji długoterminowej limit kilometrów zostaje ustalany indywidualnie, dlatego nie musimy się nim martwić. Co do kosztów – jest on porównywanie większy, ale niekiedy nie potrzebujemy wynająć samochód na dłuższy okres a jedynie kilka lub kilkanaście dni.

Który wynajem opłaca się bardziej?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, czego oczekujemy w danym momencie. Niekiedy potrzebujemy wynająć samochód na kilka dni, a innym razem na kilka miesięcy. W większości przypadkach to właśnie wypożyczenie długoterminowe jest bardziej opłacalne. Jednak warto odpowiednio przeliczyć oraz zapoznać się z cennikiem danej wypożyczalni i dopiero wtedy zdecydować się na dany rodzaj rezerwacji. Jak zatem wypożyczyć pojazd? Wiele wypożyczalni oferuje wynajem poprzez wypełnienie odpowiednimi danymi formularza kontaktowego. To szybkie i łatwe rozwiązanie, dzięki czemu sami dokonujemy wyboru terminu wypożyczenia oraz odpowiedniego samochodu. Warto wybrać wypożyczalnię Global Elite Car, która zapewnia szybką i korzystną transakcję, oferując wiele usług wraz z szeroką flotą samochodów. W większości firm rezerwacji można dokonać telefonicznie oraz drogą e-mail.

źródło zdjęcia: freepik.com

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]