Browse By

Praca w salonie samochodowym – rozpocznij karierę w motoryzacji z BMW

Motoryzacja to prawdziwa pasja dla tysięcy młodych osób. Dlaczego zatem nie połączyć hobby z karierą zawodową? Dobrym pomysłem na połączenie przyjemnego z pożytecznym jest praca w salonie samochodowym. Na jakich stanowiskach możliwa jest praca w motoryzacji w dwudziestym pierwszym wieku? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Praca w BMW, czyli szerokie możliwości zatrudnienia

W odróżnieniu od wielu innych sektorów gospodarki, motoryzacja to taka branża, w której działają przede wszystkim globalne podmioty. Jest to niejako wymuszone przez specyfikę sektora, w którym do osiągnięcia sukcesu biznesowego konieczne jest sprawne zarządzanie różnorodnymi procesami. Taki stan rzeczy oznacza zatem szerokie możliwości dla specjalistów – praca w motoryzacji jest bowiem możliwa właściwie dla każdego pod warunkiem, że dany pracownik ma pasję do samochodów. Przykładowo, w przypadku BMW, kariera jest możliwa na stanowiskach stricte technicznych, ale także sprzedażowych, doradczych czy zarządczych.

BMW praca – jakie stanowiska obejmuje praca u Dealera samochodowego?

W przypadku BMW, praca w salonie samochodowym jest możliwa na takich stanowiskach jak na przykład:

  • doradca ds. sprzedaży – celem tego pracownika jest dobór samochodu w oparciu o potrzeby klientów, następnie zaś doprowadzenie do transakcji sprzedaży. Praca u Dealera samochodowego na stanowisku doradczym wymaga przede wszystkim dobrze rozwiniętych kompetencji miękkich,
  • doradca serwisowy, który specjalizuje się w obsłudze posprzedażowej (gwarancje itp.),
  • product genius, który udziela klientowi informacji na temat oferty BMW, bierze udział w jazdach testowych itp. Kariera na stanowisku product genius nie jest pracą typowo sprzedażową. Jest to raczej profesjonalne, ekskluzywne doradztwo.

BMW – kariera w autoryzowanym serwisie

Oprócz tego możliwa jest w przypadku autoryzowanych serwisów BMW, praca na stanowiskach technicznych. Technicy oraz mechanicy zajmują się diagnozą usterek i awarii, a następnie ich usuwaniem.

Praca w salonie samochodowym – co należy zrobić, by móc rozpocząć karierę w BMW?

W przypadku tak dużych organizacji, jaką jest BMW, praca w motoryzacji jest poprzedzona kilkuetapową rekrutacją. Globalny lider w branży motoryzacyjnej nie stanowi tu żadnego wyjątku. Pierwszym etapem jest złożenie dokumentów rekrutacyjnych, tj. CV. W przypadku niektórych stanowisk, szczególnie z obszaru obsługi klienta, wymagane jest przejście gry rekrutacyjnej. To bardzo nowatorskie rozwiązanie, z jednej strony pozwala kandydatowi doświadczyć sytuacji typowych dla jego stanowiska pracy, z drugiej ocenia i mierzy jego kluczowe kompetencje. Po analizie dokumentów przez rekrutera oraz kadrę menedżerską, wybrani kandydaci zostaną zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną – w zależności od sytuacji może być to rozmowa osobista, telefoniczna lub online. Bardzo często jednym z elementów rozmowy jest praktyczne case study, które muszą wypełnić kandydaci.

Praca w BMW – jakie korzyści?

BMW to chętnie wybierany pracodawca. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie liczne benefity, na jakie mogą liczyć pracownicy. Do atutów pracy w BMW zalicza się m.in. atrakcyjne wynagrodzenie, stabilność zatrudnienie oraz możliwość dofinansowania kursów i szkoleń branżowych.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.