Browse By

Czy warto kupić felgi w sklepie internetowym?

Zakupy przez internet są wygodną alternatywą dla tradycyjnego kupowania produktów w sklepach stacjonarnych – możliwość dokonania ich o dowolnej porze, spokojnego zastanowienia się i porównywania ofert kusi coraz większą liczbę konsumentów. Także rynek motoryzacyjny dopasowuje się do obecnych trendów, dlatego dziś podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze felg w sklepie internetowym i w jaki sposób odpowiednio dobrać ich rozmiar.

Wiarygodny sprzedawca

Kluczem do pomyślnej transakcji internetowej jest znalezienie sklepu prowadzącego sprzedaż certyfikowanych, oryginalnych produktów. Chociaż w sieci ceny często są promocyjne, należy uważać na najtańsze oferty – w takiej sytuacji dobrą praktyką jest zweryfikowanie sprzedawcy: opinii klientów, pozycji firmy na rynku, czy stażu prowadzenia działalności. Pozwoli to na ustalenie, czy wybrany sklep z felgami jest godny zaufania. Wiarygodny sprzedawca daje gwarancję udanej transakcji finansowej i otrzymania wysokiej jakości produktu, posiadającego zgodne z europejskimi standardami atesty, a co za tym idzie, trwałego i bezpiecznego w użytkowaniu.

Jaki rodzaj felg wybrać?

Na rynku dostępne są felgi stalowe i aluminiowe. Te pierwsze są tańsze i charakteryzują się prostą konstrukcją. Będą zatem doskonale spełniać swoją podstawową funkcję, ale jeśli zależy nam także na walorach estetycznych, to warto rozważyć wybór felg aluminiowych. Decydują się na nie osoby chcące uatrakcyjnić wygląd swojego samochodu. Dzięki plastyczności stopu, felgi aluminiowe cechują się fantastycznym designem, a producenci oferują coraz większą gamę wzorów i kolorów, by trafić w gust nawet najbardziej wymagających klientów.

Najważniejsze parametry felg

W tym miejscu warto sięgnąć po instrukcję do swojego samochodu i na podstawie podanych informacji dopasować obręcze. Można również zwrócić się do obsługi sklepu z felgami – profesjonalni sprzedawcy podają dane kontaktowe, by w razie jakichkolwiek pytań służyć pomocą. Odpowiednie dobranie rozmiaru felgi wpłynie nie tylko na efekt wizualny, ale również na bezpieczeństwo i komfort w czasie jazdy. Felga o optymalnej szerokości to taka, która nie ociera tarczy hamulcowej, ani nie wystaje poza obrys samochodu. Profil krawędzi zależy od tego, jakiego rodzaju samochód posiadamy, np. dla aut osobowych dedykowane są obręcze o profilu “J”. Jeśli chodzi o średnicę obręczy, to należy sprawdzić, jaki zakres rozmiarów zaleca producent. Wybór nieco za dużej felgi (np.zamiast 15 cali decydujemy się na 17) będzie się przekładał na atrakcyjny wygląd koła, musi jednak iść w parze z użyciem opony o niższym profilu. Latem nie będzie to miało istotnego wpływu na funkcjonalność, natomiast zimą lepiej jest postawić na wysokoprofilowe opony i mniejsze felgi – taki zestaw sprawdzi się nawet w trudnych warunkach. Bardzo ważnym parametrem jest liczba i rozstaw otworów do śrub – musi się ona dokładnie dopasowana, podobnie osadzenie (ET) – za małe lub za duże wpłynie na komfort prowadzenia samochodu i szybkość zużywania się felg.

Wszystkie potrzebne informacje powinny znajdować się w opisie produktu na stronie wybranego sklepu z felgami. W sieci są także skuteczne narzędzia umożliwiające sprawdzenie, czy dana felga będzie pasować do naszego auta, co pozwala uzyskać pewność jeszcze przed dokonaniem zakupu. Cały proces może być naprawdę łatwy – wystarczy tylko znaleźć felgi, które dodadzą charakteru naszemu samochodowi.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]