Browse By

Sportowy duch zawsze w cenie: Abarth Spider

Tego modelu nie trzeba nikomu przedstawiać. Spider jest samochodem wyjątkowym. Garściami czerpie z klasycznego stylu, uzupełniając nonszalancki wygląd o nowinki techniczne – wyłącznie po to, aby jazda, w rankingu codziennych przyjemności, zajmowała pierwsze miejsce.

Włoski roadster z pazurem

Skąd my to znamy? Sylwetka znajoma, rozwiązania techniczne jakby bliskie… Najnowszy Spider nie wstydzi się swojej przeszłości. To właśnie historia świadczy o jego wyjątkowości. Twórcy tak naprawdę wypuścili na drogi odświeżoną wersję modelu 124 Sport Spider, który pieścił zmysły w latach 1966-1985. Wystarczy porównać oba samochody, aby doszukać się całego mnóstwa nawiązań – co zupełnie nie dziwi! Tak znakomite pomysły konstrukcyjne, jakimi może pochwalić się Abarth, nie powinny zalegać w garażach. Życie tchnięte na nowo w klasycznego roadstera ma się znakomicie.

Moc zamknięta w liczbach                       

Abarth Spider to samochód dla kierowców zakochanych w sportowym, wysmakowanym stylu jazdy. Nie jest to auto zwyczajne: decydując się na jego prowadzenie należy mieć na uwadze, że będzie wymagało mnóstwo uwagi, jak rasowy, rwący się do biegu koń wyścigowy. O tym, jak ogromny potencjał tkwi w Spiderze, świadczą przede wszystkim liczby: rozkład masy 50 na 50 czy środek ciężkości niecałe 40 cm nad ziemią. Do tego maksymalna moc 170 KM przy 5500 obr./min., 6-biegowa skrzynia manualna, 4 rury wydechowe, przyspieszenie do setki w 6,8 sekundy… nic, tylko się zachwycać!

Sportowa elegancja zawsze w cenie

Sylwetka i wnętrze? To już gratka dla estetów. Wysmakowane detale wprowadzają kierowcę do świata rajdów, emocji i prędkości. Wszystko po to, aby przyjemność z jazdy była jak największa. Stylistyka jest bardzo zachowawcza, wręcz minimalistyczna, jest to jednak zabieg celowy. Elegancka czerń, wraz z ciemnymi detalami, tworzy zachwycający, mocny efekt.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]