Browse By

Bagażnik dachowy – dlaczego warto go mieć?

Dłuższe wakacyjne wyjazdy to sama przyjemność, lecz są również przyczyną wielu kłopotów. Jednym z nich jest za mała kubatura bagażnika samochodowego. Co wtedy? Wynajmij lub kup bagażnik dachowy.

Bagażnik dachowy – dlaczego warto go mieć?

Dłuższe wakacyjne wyjazdy to sama przyjemność, lecz są również przyczyną wielu kłopotów. Jednym z nich jest za mała kubatura bagażnika samochodowego. Co wtedy? Pozostaje zmniejszyć bagaż, lub ulokować niektóre przedmioty na tylnych siedzeniach. Co zrobić w wypadku, gdy musisz wziąć ze sobą wiele rzeczy, a nie jesteś w stanie zmieścić ich wewnątrz pojazdu? Wyjściem jest bagażnik dachowy. Czemu warto go mieć?

Bagażniki dachowe – dlaczego warto go mieć?

Bagażniki dachowe to sprawdzony i pewny sposób przewożenia większych bagaży na długich dystansach. W ofercie firm z Warszawy znajdziesz ogromny wybór bagażników, których budowa została dopasowana do pojazdów osobowych każdej marki. Sklep w Warszawie oferuje różnorodne produkty o różnej wielkości i szerokości. To wszystko sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Dobrym pomysłem jest wynajęcie bagażnika. Wypożyczalnia boxów dachowych w Warszawie Kam-przyczepki oferuje szeroki wybór różnej wielkości bagażników dostępnych na miejscu, wraz z montażem.

Bagażniki dachowe – pojemność oraz ciężar

Każdy bagażnik powinien być opatrzony indywidualną specyfikacją, opisującą między innymi maksymalną ładowność. W wypadku boxów dachowych jest to zarówno kubatura – wyrażana w litrach, jak również maksymalna waga bagażu, jaki możesz włożyć do środka. Te parametry często się jednak nie pokrywają – czasami bywa tak, że box o większej pojemności będzie miał mniejszy udźwig. Wszystko zależy od materiałów, z którego zrobiony jest bagażnik dachowy.

Dobierając odpowiedni box, weź również pod uwagę dach swojego samochodu. Zajrzyj do instrukcji i sprawdź, czy nie ma tam uwag na temat maksymalnej wagi, jaką możesz przewozić na dachu auta. Jest to ważne, gdy planujesz powozić bagaże o większym ciężarze.

Jak umieścić bagażnik dachowy?

Box na nic Ci się przyda, jeśli nie będziesz mógł go zainstalować na swoim pojeździe. Do tego służą bagażniki bazowe, czyli poprzeczne belki montowane na dachu. Wtedy instalacja jest banalnie prosta.

Jeśli Twój samochód to kombi lub van, czeka Cię trochę pracy z montażem bagażnika dachowego, ponieważ auta z tym typem nadwozia zaopatrzone są w relingi. W takim wypadku wystarczy dokupić belki zakończone łapami. Jeśli z kolei samochód nie jest zaopatrzony w przemysłowe relingi, powinieneś kupić bagażnik bazowy ze stopami.

Wybieramy bagażniki dachowe. Na co zwracać uwagę?

Właściwe używanie produktu gwarantuje długą żywotność. Przede wszystkim upewnij się, że został wybrany właściwy rodzaj boxa, pasujący do Twojego samochodu. Przed montażem powinieneś też zajrzeć do instrukcji, żeby uniknąć potencjalnych zniszczeń wynikających z niewłaściwej instalacji. Istotne jest również, żeby nie przekraczać wskazanej przez producentawagi. Przed wyjazdem w dłuższą podróż powinieneś też zrobić jazdę kontrolną, ponieważ obciążone auto jest trochę mniej zwrotne.

Dla zachowania bezpieczeństwa niezbędne jest to, abyś w czasie jazdy nie przekraczał prędkości powyżej 130 km/h. Przed każdym wyjazdem koniecznie upewnij się też, że bagażnik jest bezpiecznie przytwierdzony.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]