Browse By

Z jakich kosmetyków samochodowych warto korzystać?

Auto ma być przede wszystkim sprawne i bezpieczne, ale jego wygląd także ma znaczenie. Do pielęgnacji samochodu przydatne będą profesjonalne kosmetyki, dzięki którym można zadbać zarówno o nadwozie, jak i wnętrze pojazdu. W jakie preparaty warto zainwestować?

Wosk do samochodu

Wosk nie tylko zapewnia piękny połysk, ale też pełni ważną funkcję pielęgnacyjną. Po nałożeniu wosku na karoserii tworzy się warstwa hydrofobowa, dzięki której woda szybciej spływa, a lakier jest mniej podatny na zarysowania oraz inne uszkodzenia. Woskowanie zmniejsza ryzyko korozji, do tego auto mniej się brudzi. Wosk należy nakładać na karoserię specjalnymi akcesoriami, na przykład z miękkiej pianki albo mikrofibry, tak aby podczas aplikacji preparatu nie doszło do zarysowania lakieru.

Powłoka ceramiczna

Powłoka ceramiczna również służy do zabezpieczenia karoserii – działa podobnie jak wosk, ale ma znacznie dłuższą trwałość, bo jedna aplikacja może wystarczyć nawet na kilka lat, podczas gdy wosk pełni swoją funkcję przez góra sześć miesięcy. Dzięki powłoce lakier staje się odporniejszy na trudne warunki atmosferyczne oraz drobne uszkodzenia, a właściwości hydrofobowe powłoki poprawiają odprowadzanie wilgoci. Auto z powłoką ceramiczną nie wymaga tak często mycia, a jego lakier odzyskuje połysk i głęboki kolor.

Szampon do samochodu

Szampon służy do mycia auta. Sprawnie usuwa nawet te większe zabrudzenia, ale również w tym przypadku warto do pielęgnacji auta używać odpowiednich gąbek oraz ściereczek. Dobry szampon nie usunie wosku bądź powłoki ceramicznej, a nawet poprawi ich właściwości. Jest zdecydowanie lepszy od mydła i innych domowych detergentów – nie zostawia zacieków, nie matowi lakieru, nie narusza warstwy ochronnej.

Niewidzialna wycieraczka

Standardowe wycieraczki dobrze radzą sobie z usuwaniem wody i zabrudzeń, ale ich ciągła praca może być dla kierowcy irytująca, poza tym, kiedy brudu jest dużo, w pewnym momencie wybieraczki zaczynają go rozmazywać po szybie. Korzystnym rozwiązaniem będzie wtedy niewidzialna wycieraczka, czyli preparat, który nakłada się na szyby samochodu. Niewidzialna wycieraczka posiada właściwości hydrofobowe, „odpycha” też brud, dlatego szklane powierzchnie dłużej pozostają czyste i nie trzeba już tak często uruchamiać standardowych wycieraczek.

Kosmetyki do czyszczenia wnętrza samochodu

Kosmetyki samochodowe do wnętrza należy dobierać pod kątem materiałów, jakie znajdują się w środku. Sprawdzamy też, jaki efekt daje wybrany preparat – wyczyszczona powierzchnia może być wykończona połyskiem albo matem. Wysokiej jakości kosmetyki usuwają plamy i zapewniają przyjemny, świeży zapach, prócz tego mają właściwości antystatyczne, dzięki czemu na elementach wyposażenia osadza się mniej kurzu. Kosmetyki do tapicerki odświeżają i impregnują materiał, co wydłuża ich trwałość, zapobiega utracie koloru, chroni przed łuszczeniem oraz pękaniem.

Zestaw kosmetyków warto uzupełnić o preparaty do mycia opon oraz do czyszczenia felg – zapewniają one idealne odtłuszczenie, usunięcie całego brudu oraz nabłyszczenie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.