Browse By

Kompaktowy samochód do miasta – co wybrać?

Kompaktowy samochód osobowy to rozwiązanie idealne dla wszystkich osób, które poszukują dobrego auta do jazdy po mieście. Nieduże rozmiary ułatwiają poruszanie się po wąskich uliczkach i parkowanie, a spalanie na stosunkowo niskim poziomie pozwala obniżyć koszty utrzymania pojazdu.

Citroën C4

Citroën C4 był produkowany w latach: 2004-2010. Pomimo upływu lat oryginalne wnętrze i atrakcyjna sylwetka wciąż robią na kierowcach duże wrażenie. Najbardziej pożądana jest odmiana 3-drzwiowa wyposażona w mocniejszą jednostkę napędową, niemniej spore zainteresowanie wzbudza także 5-drzwiowy hatchback. Największymi zaletami Citroëna C4 są m.in. korzystne ceny oraz świetna dostępność części zamiennych.

Ford Focus II

Ford Focus drugiej generacji produkowany był w Europie w okresie od 2004 r. do 2011 r. Klienci salonu Autoplaza cenią ten kompakt przede wszystkim za znakomicie sprawujący się układ jezdny oraz za dość bogaty wybór wersji nadwoziowych. Samochód nie jest może co prawda zbyt przestronny, ale za to posiada spory bagażnik o pojemności 385 l (w wersji kombi jest to 485 l). Z nabyciem części zamiennych nie ma kłopotu – podobnie jak z odsprzedażą samochodu. Ford Focus II to jeden z najbardziej poszukiwanych na polskich rynku kompaktów.

Fiat Bravo

Fiat Bravo produkowany w latach 2007-2015 ma wśród polskich kierowców bardzo wielu zwolenników. Auto nie za bardzo sprawdza się w charakterze samochodu rodzinnego, ale dla singla lub pary w zupełności wystarczy. Pojazd ten słynie z prostoty, niezawodności oraz niezwykle wytrzymałego zawieszenia. Koszty jego utrzymania nie należą do wysokich, a kierowcy mają do wyboru całkiem sporo solidnych jednostek napędowych.

Honda Civic VIII

Ósma generacja Civika była produkowana od 2006 r. do 2011 r. W niniejszym zestawieniu to absolutny klasyk, którego trwałość oraz niezawodność zapewniły mu status legendy. Trzeba jednak pamiętać o niemałych różnicach pomiędzy sedanem a hatchbackiem. W obu wariantach pojazd ma pojemny bagażnik i wyróżnia się na tle konkurencji doskonałymi właściwościami jezdnymi.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]