Browse By

Jaką kamerę samochodową kupić?

Wymuszanie pierwszeństwa, nieprzepuszczania pieszych na przejściu, wykroczenia, dziwne i kontrowersyjne zdarzenia – to tylko kilka sytuacji, które często dzieją się na drodze. Nie zawsze jesteśmy w stanie wskazać winnego, a także udokumentować przebieg tych wydarzeń. Rozwiązaniem w tym wypadku może być użycie kamerki do samochodu. Jaki rejestrator jazdy kupić? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

Kamera samochodowa – do czego służy?

Wideorejestrator montuje się na przedniej szybie samochodu lub poprzez instalację w lusterku wstecznym. Zasilanie kamerki umożliwia ładowarka w gniazdku zapalniczki, dlatego nie musimy martwić, że w danym momencie przestanie ona działać. Rejestrator jazdy służy przede wszystkim do rejestracji obrazu, który znajduje się przed obiektywem. Bez problemu przyda się w sytuacjach spornych oraz w momentach zdarzeń drogowych (kolizja, wypadek, stłuczka). Sprawdzi się podczas wymuszania pierwszeństwa, nieprzepuszczania pieszych, czy nadmiernej prędkości. Zdecydowanie łatwiej będzie ustalić winnego podczas różnych sytuacji.

Czy warto kupić rejestrator jazdy?

Obecnie wielu kierowców posiada i używa kamerę samochodową jako obowiązkowy element w aucie. Urządzenie szczególnie przydaje się podczas zdarzeń drogowych. Nagrany materiał stanowi dowód w sprawie po czyjej stronie leży wina. Sprawdzą się w momencie, gdy doszło do sytuacji, w której nie ma żadnych świadków, a drugi kierowca jest przekonany o naszej winie. Zapisany materiał jest oznaczony specjalną kłódką, dzięki czemu nie ulegnie usunięciu. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w urządzenie z funkcją G-Sensor. Oprócz nagrywaniu sytuacji spornych, mamy niezbity dowód w momencie popełnienia wykroczeń przez piratów drogowych.

Cena kamery samochodowej

Kupując kamerkę do samochodu, należy zastanowić się nad tym, gdzie ją nabyć. Zdecydowanie polecamy zakup urządzenia poprzez sklepy internetowe. Oferują one zazwyczaj konkurencyjne ceny, a także wiele gratisowych akcesoriów. Niekiedy możemy liczyć również na promocje, bony zniżkowe oraz darmowy transport. Polecamy zatem kamery samochodowe sklep internetowy SmartCams. Znajdziesz tam urządzenia w dobrych cenach, a także wiele akcesoriów i zestawów.

Na jakie funkcje zwrócić uwagę?

Kamery samochodowe cechuje przede wszystkim duża ilość funkcji i ciekawych parametrów, które mają za zadanie ułatwić ich korzystanie. O czym należy pamiętać i na co zwrócić uwagę, kupując wideorejestratory?

  • Funkcja G-Sensor,
  • Rozdzielczość nagrywania, prędkość poklatkowa,
  • Kąt widzenia obiektywu oraz przysłona,
  • Zasilanie (akumulator),
  • Tryby pracy, np. parkingowy, nocny oraz czujniki ruchu,

Zdecydowanie warto wybrać urządzenia o dobrej jakości z możliwością wyboru różnych ustawień. Nowoczesne modele posiadają także GPS, WiFi, czy Bluetooth.

źródło zdjęcia: freepik.com

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]