Browse By

Jak korzystnie sprzedać auto do skupu w Gdańsku?

Stary, wysłużony samochód nie jest łatwym towarem do sprzedania. Właściciel raczej nie ma co liczyć na wysoką cenę, a do transakcji dojść może dopiero po wielu tygodniach czekania, dlatego dobrą opcją jest oddanie auta do skupu. Jak to zrobić, żeby zyskać jak najwięcej?

Dlaczego skup zamiast rynku wtórnego?

Samodzielna sprzedaż używanego samochodu to dość wymagające przedsięwzięcie. Nie chodzi jedynie o przygotowanie samego ogłoszenia, ale i późniejsze rozmowy z potencjalnymi nabywcami oraz umawianie się na oględziny, a to zajmuje naprawdę sporo czasu i trzeba być dobrze przygotowanym do odpowiedzi na szczegółowe pytania odnośnie sprzedawanego pojazdu. Nie ma też gwarancji, że sprzedaż nastąpi szybko, a wielu kierowcom zależy właśnie na tym, by w jak najkrótszym czasie odzyskać włożone w samochód pieniądze.

Szybką transakcję zapewnia sprzedaż auta do skupu. Tutaj do zawarcia umowy dochodzi niekiedy nawet tego samego dnia, a pieniądze wypłacane są od ręki, bez czekania na realizację przelewu. W dużych miastach jak Gdańsk działa sporo skupów aut, można więc przebierać w ofertach.

Czy skup daje lepszą cenę?

Konkretna cena za używany samochód jest oczywiście uzależniona od bardzo wielu czynników. W przypadku aut starych i zniszczonych skup jest zdecydowanie bardziej opłacalny, bo takie pojazdy są zwykle rozbierane na części, dlatego skup może zaproponować wyższą stawkę.

Tym bardziej opłaca się iść do skupu, jeśli auto jest po wypadku – większość tego typu placówek przyjmuje samochody nawet po bardzo poważnych kolizjach, ponieważ wciąż da się z niego odzyskać wartościowe podzespoły i elementy wyposażenia. Do tego skup daje pewność, że stary wrak zostanie zutylizowany we właściwy sposób, zgodnie z przepisami – ważne jest jednak, aby podpisać ze skupem umowę, tak by nie było wątpliwości, że kierowca legalnie pozbył się swojego auta.

Gdzie szukać dobrych skupów?

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest sprzedaż auta do punktu znajdującego się blisko miejsca zamieszkania. Warto więc zawęzić swoje wyszukiwania, wpisując do wyszukiwarki na przykład frazę skup aut na części Gdańsk, dzięki czemu pojawią się tylko oferty z okolicy. Bliższa lokalizacja skupu oznacza po prostu korzystniejszą cenę dla kierowcy – skup zapewnia bezpłatny transport nabywanego pojazdu, jeśli jednak będzie to duża odległość, zaproponuje niższą stawkę żeby zrekompensować wyższe wydatki na paliwo. Wiele skupów nie jest zresztą nawet zainteresowanych kupowaniem samochodów z bardzo odległych rejonów, właśnie ze względu na długi i kosztowny dojazd do klienta.

Czy w skupie są możliwe negocjacje?

Na terenie Gdańska funkcjonuje wiele skupów, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wcześniej sprawdzić przynajmniej kilka różnych ofert cenowych. Często skupy umożliwiają dokonanie wstępnej wyceny przez internet – nie jest ona wiążąca dla klienta i również po fizycznych oględzinach auta kierowca zawsze może się wycofać. Należy przy tym pamiętać, że choć skupy biorą do siebie powypadkowe, rozbite samochody, to nie powinno się samodzielnie wymontowywać z jego części – mocno obniży to jego wartość lub wręcz skup w ogóle nie będzie zainteresowany jego nabyciem.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.