Browse By

Idzie wiosna – pomyśl o swoim samochodzie!

Kiedy zimowe miesiące dobiegają końca i zaczynają się dłuższe, cieplejsze dni, czas pomyśleć o przygotowaniu swojego samochodu do wiosny. Zimowe warunki atmosferyczne w połączeniu z solą i piaskiem, którymi posypuje się drogi, nie wpływają pozytywnie na stan pojazdów. Dlatego właśnie wraz z nadejściem wiosennych dni warto zadbać o swój samochód. Dzięki temu będzie nie tylko pięknie się prezentował, ale również pozwoli nam na bezpieczną i komfortową jazdę.

Odkryj, w jakim stanie naprawdę jest twój samochód

Pierwszym krokiem, który pomoże ci w ogarnięciu samochodu po zimie, jest poddanie go różnego rodzaju czynnościom porządkowym. Dokładne umycie karoserii i felg, odkurzenie środka, wyczyszczenie tapicerki oraz wszystkich zakamarków wewnątrz pojazdu to czynności bardzo wskazane przed wiosną. Możesz udać się na myjnię i tam wyczyścić swój samochód. Jeśli jednak wolisz to zrobić np. na działce, przydadzą ci się dobrej jakości produkty służące do mycia samochodu, takie jak choćby płyn do mycia szyb, felg lub silnika. Wszystkie akcesoria niezbędne do doprowadzenia samochodu do porządku, znajdziesz w sklepie iParts.pl.

Kiedy już samochód będzie lśnił, z pewnością dostrzeżesz na lakierze wiele nowych rys. Na szczęście na rynku znajdziesz mnóstwo preparatów, które pomogą ci w pozbyciu się tego rodzaju defektów. Po zakończeniu prac porządkowych, zdziwisz się, jak dobrze może prezentować się Twój samochód.

Kwestia bezpieczeństwa i wygody

Wraz z nadejściem wiosny, oprócz prac porządkowych, warto wykonać również inne czynności. Jedną z nich jest wymiana opon zimowych na letnie. Warto o tym pamiętać, ponieważ opony zimowe i letnie różnią się między sobą składem, a co za tym idzie – inaczej zachowują się w odmiennych warunkach atmosferycznych.

Kolejną kwestią są wycieraczki. Szorowanie po szybach z resztkami lodu nie wpływa pozytywnie na ich stan. Dlatego wraz z nadejściem wiosny warto pomyśleć o ich wymianie. Wycieraczki oraz inne drobne elementy, takie jak np. żarówki lub elementy układu hamulcowego, znajdziesz w https://www.iparts.pl/auto/. Oferta sklepu jest bardzo szeroka i pozwala na dobranie części do poszczególnych marek samochodów.

Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie układu klimatyzacji. Podczas cieplejszych dni oraz wakacyjnych wypraw warto mieć sprawną, dobrze działającą klimatyzację. Najlepiej udać się do dobrego warsztatu, w którym wykonany zostanie przegląd lub serwis, w zależności od tego, w jakim stanie jest nasz układ klimatyzacyjny oraz kiedy ostatni raz był on poddawany czynnościom serwisowym.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]