Browse By

Etui na klucze samochodowe – dlaczego warto je mieć?

Samochód jest obecnie dobrem, na które może pozwolić sobie coraz więcej osób. Często czysty i zadbany pojazd jest dobrze odbierany przez innych ludzi. Nie musi być najnowszy. Ważne, aby przebywanie w nim było przyjemnością. Spore znaczenie mają też drobne detale, o które warto zadbać. Jednym z takich drobiazgów jest kluczyk samochodowy. Obojętnie, czy jest to współczesna wersja, nazywana często pilotem, ponieważ składa się głównie z przycisków, albo jego tradycyjna forma miło, gdy jest estetyczna dla oka. W atrakcyjnym wyglądzie pomoże etui na klucze samochodowe. Poza przyciągającym wzrok projektem, chroni wrażliwe części kluczyków od uszkodzeń.

Często nosimy kluczyki samochodowe wrzucone do torby, kieszeni lub w inne miejsce, gdzie są monety i inne klucze. Wtedy rysuje się obudowa, wycierają się symbole przycisków. Kluczyk staje się zużyty i zaniedbany. Stosując etui na klucze samochodowe, dbamy o ich najlepszą kondycję.

Etui na klucze samochodowe – czy chroni przed kradzieżą samochodu?

Współczesne samochody nie wymagają włożenia fizycznego klucza do zamka, aby otworzyć drzwi, a następnie do stacyjki, żeby odpalić i pojechać w podróż. Teraz producenci dbając o komfort użytkowania stworzyli usługę keyless. Wystarczy, że posiadamy kluczyk w kieszeni lub w torebce, a nasze auto będzie gotowe do działania. Otworzy się, gdy podejdziemy lub zamknie w chwili odejścia od pojazdu. Obecnie nie potrzebujemy również stacyjki, żeby uruchomić silnik. Wszystko za sprawą sygnału wysyłanego do samochodu przez kluczyk.

Ten fakt wykorzystują także złodzieje. Coraz częściej dochodzi do kradzieży samochodów przy wykorzystaniu sygnałów wymienianych pomiędzy autem, a pilotem.

Projektanci etui na klucze samochodowe stworzyli specjalne akcesoria, które izolują nasz kluczyk od kontaktu z pojazdem. Wybierając taki rodzaj zabezpieczenia, możemy cieszyć się z łatwej obsługi samochodu, bez konieczności pamiętania, gdzie dokładnie są nasze kluczyki. Wystarczy wyciągnąć je z ochronnego etui, aby na nowo przywrócić działanie systemu keyless.

Etui na klucze samochodowe – do jakich marek samochodów?

W Polsce znajdziemy praktycznie każdą markę samochodu, która jest dostępna na świecie. Jednak rynek jest dość konserwatywny i użytkownicy pojazdów wybierają głównie samochody produkcji niemieckiej, japońskiej, włoskiej, francuskiej, szwedzkiej i koreańskiej. Zdarzają się także samochody koncernów ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Decydując się na zakup etui na klucze samochodowe, znajdziemy najpopularniejsze marki. Wystarczy wybrać kształt kluczyka odpowiadający rocznikowi pojazdu oraz kolor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]