Browse By

Dlaczego lepiej wybrać skup aut niż komis samochodowy?

Osoba sprzedająca samochód ma kilka możliwości do wyboru. Pierwsza i najbardziej popularna to sprzedaż samochodu na własną rękę publikując ogłoszenie na portalach. Możemy również skorzystać z usług komisu samochodowego lub skup aut.

Skup aut Warszawa vs komis samochodowy

Często zdarza się, że ludzie błędnie mylą ze sobą te dwie możliwości. Komis samochodowy, to miejsce gdzie możesz zostawić swój samochód i czekasz aż ktoś kupi twoje auto. Najczęściej występują dwie formy rozliczeń:

  1. Wynajmujesz miejsce na placu handlarza
  2. Umawiasz się na procent wartości od sprzedanego samochodu

W przypadku skupu aut, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Firmy świadczące usługi auto skupu są firmami mobilnymi. Osoby auto skupzainteresowane usługami kontaktują się telefonicznie lub emaliowo i umawiają się na oględziny auta. Wybierając skup aut Warszawa nie musisz czekać aż znajdzie się potencjalny kupiec twoje auta. Pracownik skupu wycenia twój samochód i płaci gotówką na miejscu.

Jeśli twoje auto jest wiekowe, uszkodzone lub po prostu nie możesz go odpalić nie stanowi to większego kłopotu. Wszystkie prężnie działające skupy samochodów na terenie Warszawy posiadają własne lawety, dzięki czemu są wstanie odebrać praktycznie każde auto na terenie Warszawy oraz w całym województwie Mazowieckim.

Polecany skup samochodów na terenie Warszawy https://skupaut.waw.pl/

Samodzielna sprzedaż pojazdu przez portale ogłoszeniowe

Spora część osób, chcąca sprzedać pojazd próbuje zrobić to na własną rękę. W dobie Internetu do dyspozycjo mamy popularne serwisy ogłoszeniowe, gdzie znaleźć można setki pojazdów. Sprzedając samodzielnie pojazd zarobisz najwięcej, jednak nie jest to proste a sam proces sprzedaży może przeciągnąć się nawet do kilku miesięcy.

W dużym skrócie, chcąc sprzedać samochód na własną rękę musisz być uzbrojony w cierpliwość i przeznaczyć na to sporo czasu. Z doświadczenia wiemy, że jeśli cena nie jest zaniżona na swojej drodze spotkasz wiele osób, która po prostu chce zobaczyć auto a nie je kupić.

Takie sytuacje są bardzo frustrujące, marnujesz swój czas, niejednokrotnie pieniądze, ponieważ czekając tygodniami na zdecydowaną osobę będziesz musiał dokonywać opłat samochodu, płacić za kolejne wystawienie ogłoszeń itp.

skup starych aut

Dlaczego warto wybrać skup samochodów?

Twój czas jest cenny i nie warto trwonić go na przepychanki z potencjalnymi kupcami. Zakładając, że sprzedasz pojazdu zajmie ci 2-3 miesiące poniesiesz spore koszta, co w ostatecznym rozrachunku może być nieopłacalne.

Korzystając z usług skupu samochodów pieniądze będziesz miał w ręku jeszcze tego samego dnia, dzięki czemu pozbędziesz się problemu. Jeśli twoje auto jest w dobrym stanie nie zarobisz dużo mniej jak w przypadku samodzielnej sprzedaży. Naszym zdaniem można przyjąć, że skupy aut płacą około 75-80% rynkowej wartości samochodu.

Dlatego, jeśli chcesz sprzedać swój pojazd sprawdź okoliczne auto skupy i ich opinie. Możesz zadzwonić do kilku skupów i zapytać o orientacyjną cenę jaką oferują za twój pojazd i wybrać najlepszą z ofert. Większość skupów oferuję darmową wycenę, dzięki czemu nie poniesiesz żadnych kosztów nawet jeśli nie sprzedaż samochodu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]