Browse By

Subaru Forester: najlepszy na zimę!

Rynek SUV-ów rozwija się naprawdę dynamicznie. Wiele koncernów zdecydowało się na to, aby wypuścić na drogi masywne crossovery, odpowiednie zarówno do jazdy po mieście, jak i poza nim.

Nie inaczej uczyniła japońska marka Subaru, która do trendu podeszła bardzo pragmatycznie. Owocem prac stał się Forester.

Auto dla aktywnych

SUV Subaru, o wdzięcznej nazwie Forester, jest z nami już od 1997 roku, przez lata zmieniając się zgodnie z potrzebami kierowców. W 2018 roku, po drobnych zabiegach kosmetycznych oraz dodaniu ulepszeń z zakresu technologii i bezpieczeństwa jazdy, na drogi wyjechała piąta generacja modelu.

Jego wyjątkowość tkwi w umiejętności dostosowania się do warunków panujących na drogach w każdym terenie: w stale zmieniającym się otoczeniu miasta, na autostradzie, wreszcie wśród leśnej głuszy, w której trudno o dobrą przyczepność. W każdym środowisku gwarantuje pełną kontrolę oraz komfort – tak pożądany przez kierowców, którzy wiedzą, czego chcą.

Pewnie, stabilnie, dynamicznie

Subaru Forester świetnie radzi sobie w każdych warunkach, także tych ekstremalnych. Właśnie dlatego stanowi doskonały wybór zimą, gdy aura nas nie rozpieszcza. Stabilność SUV zapewnia ciekawym rozwiązaniom technicznym, na których Subaru buduje swoją markę.

Duży prześwit to jednak z zalet, obok której wymienić można również symetryczny napęd na wszystkie koła, silnik w układzie Boxer, a także niewielką wagę samochodu: nieco ponad 1500 kg to odpowiedni ciężar, który gwarantuje przyczepność, a jednocześnie pozwala na swobodne manewrowanie pojazdem.

Wisienką na torcie jest zawieszenie, na które składają się solidne kolumny McPhersona z przodu i dwa wahacze poprzeczne z tyłu, na których oparto cały układ. Zapewniają nie tylko świetne prowadzenie w niesprzyjających warunkach, ale także możliwość prowadzenia samochodu w komfortowy sposób, bez obaw o jakość jazdy. Te wszystkie rozwiązania sprawiają, że Subaru Forester jest doskonałym wyborem.