Browse By

Rynek części zamiennych do samochodów

Rynek części zamiennych do aut jest bardzo rozbudowany. Jest to spowodowane stałym wzrostem liczby samochodów, które kupują Polacy. Nieodzowną częścią użytkowania pojazdu, oprócz ubezpieczenia czy zakupu paliwa, jest konieczność wymiany co jakiś czas, niektórych jego części, które zużywają się podczas eksploatacji lub ulegają usterkom. W zależności od posiadanego modelu auta, zakup części może być niekiedy sporym obciążeniem finansowym. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na różnego rodzaju komponenty, oprócz oryginalnych i drogich części, wielu producentów oferuje tańsze, lecz nadal charakteryzujące się dobrą jakością, części zamienne.

Części samochodowe online

Niektórzy kierowcy, którzy chcą zaoszczędzić na zakupie części, wybierają Internet jako miejsce do ich poszukiwania. Można w nim bez większego problemu znaleźć potrzebne moduły, jak również porównać ceny i kupić je taniej, nawet do 20-30%. Zakup tej samej części u mechanika lub w serwisie może kosztować o wiele więcej, ponieważ narzucają oni swoje marże na sprzedawane towary.

Sklepy internetowe często również oferują promocje dla nowych klientów, aby zachęcić ich do dokonania zakupu. Czasem jest to całościowy rabat, darmowa dostawa lub promocja na określoną grupę części. Większość z nich dba o oferowany asortyment i stale go poszerza. W internecie można kupić miliony różnych modułów, m. in. skrzynie biegów, wyposażenie, lampy, karoserie, sprzęgła, wycieraczki czy elementy poszczególnych układów. Nie sposób wymienić je wszystkie, ponieważ wybór jest ogromny dla każdej marki i modelu auta. E-sklepy mają także przewagę nad stacjonarnymi, jeżeli chodzi o dostępność produktów. Często zdarza się bowiem, że sklep stacjonarny musi sprowadzać jakąś część na zamówienie klienta. Elementy zamówione przez internet zazwyczaj obejmuje ekspresowa wysyłka kurierska oraz gwarancja bezpłatnego zwrotu lub wymiany.

Za dobry przykład e-sprzedawcy oferującego szybką wysyłkę produktów może posłużyć tu internetowy sklep z wycieraczkami samochodowymi Dipp.pl Oferta sklepu to szeroka gama różnego typu wycieraczek do samochodów osobowych i dostawczych. Płaskie i hybrydowe wycieraczki marki Dipp obecne na rynku od ponad 9 lat zyskały uznanie wśród użytkowników aut w naszym kraju.

Produkująca wycieraczki samochodowe firma Dipp nie poprzestaje jedynie na sprzedaży detalicznej. Poprzez stronę internetową producenta dostępną pod adresem dipp.com.pl można także dokonać zakupów hurtowych.

Liczy się nie tylko cena

Należy pamiętać, że przy zakupie części nie jest najważniejsza ich cena, ale bezpieczeństwo, głównie, jeżeli chodzi o elementy układu hamulcowego, kierowniczego czy zawieszenia. Jakość tych produktów nie powinna być zbyt niska, dlatego warto wybrać towar uznanego producenta niż nieznaną markę, która nie wypracowała sobie odpowiedniego zaufania klientów.

Kupowanie części przez internet jest korzystnym rozwiązaniem dla kupującego. Jest to jednak lepsza opcja dla wymian planowanych z wyprzedzeniem, niemniej szybka wysyłka również może obejmować części niezbędne do usunięcia nagłych awarii. Jest to rozwiązanie tańsze, jednak należy pamiętać, że nie każdy warsztat patrzy przychylnie na klienta, przynoszącego samodzielnie zakupione części do wymiany i może doliczyć przez to wyższe koszty usługi ich wymiany.