Browse By

Motocykl używany z gwarancją? To możliwe! Sprawdź, gdzie go znaleźć

Poszukiwanie dobrego motocykla z drugiej ręki może być tak problematyczne jak znalezienie dobrego auta używanego. Są jednak miejsca, gdzie możemy kupić używane motocykle także z gwarancją!

Nowe motocykle nie są tanie. Za dobry model będziemy musieli zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie każdy może pozwolić sobie na motocykl prosto z fabryki. Motocykle używane możemy zakupić w wielu wariantach – znajdziemy je między innymi na portalach ogłoszeniowych, w komisach, na giełdach. Nie każdy jednak wie, że motocykle z drugiej ręki możemy znaleźć także w salonach dealerskich.

Jeśli nie chcesz narażać się na zakupienie motocykla, który będzie w niezbyt dobrym stanie technicznym, warto pomyśleć o sprawdzeniu ofert u dealera. Co możemy dzięki nim zyskać?

Zalety zakupu motocykla używanego w salonie dealerskim:

  • są starannie wyselekcjonowane
  • przed wystawieniem są sprawdzane pod kątem technicznym
  • posiadają sprawdzony stan prawny
  • posiadają gwarancję od dealera
  • można wziąć je na korzystny kredyt na miejscu
  • na miejscu można zakupić pakiety ubezpieczeniowe

Zatem jeśli interesują cię motocykle używane, warto pomyśleć o zapoznaniu się z ofertą różnych salonów dealerskich. Wiele z nich ma swoje motocykle wystawione na sprzedaż także w sieci, dlatego można zapoznać się z ich propozycjami bez wychodzenia z domu.

Jeśli chcesz zdecydować się na zakupienie takiego właśnie motocykla, masz przed sobą wiele propozycji. Z jakimi cenami musimy się jednak liczyć? Koszty zakupu motocykli używanych o dealera są nieco wyższe niż wtedy, gdy szukalibyśmy ich za pośrednictwem serwisów ogłoszeniowych czy komisów. Wynika to także z faktu, że w salonach dealerskich dostępne są głównie motocykle z ostatnich roczników, dlatego nie znajdziemy tam pojazdów mających więcej niż 10 lat, a także takich, których stan techniczny jest naprawdę zły.

Podsumowując, jeśli zależy ci na tym, aby zakupić motocykl używany w dobrym stanie, który posłuży jeszcze przez wiele lat, sprawdź ofertę w salonach dealerskich – jest w czym przebierać!