Browse By

Jak zaoszczędzić na wymianie sprzęgła?

Standardowe sprzęgło przy odpowiedniej, umiejętnej eksploatacji wytrzymuje średnio około 100 – 200 tysięcy kilometrów. Czasami jednak problem może pojawić się prędzej, zmuszając nas do wymiany tego podzespołu. W procesie zużywania się sprzęgła istotne są styl i umiejetność prowadzenia samochodu, jakość części oraz moc silnika. Należy pamiętać, że nawet najlepszej jakości sprzęgło zużyje się znacznie szybciej, niż przewiduje to producent, jeżeli nie będziemy o nie prawidłowo dbać.

Koszty wymiany sprzęgła

Jeżeli posiadamy samochód z niezbyt mocnym silnikiem benzynowym koszt wymiany sprzęgła nie powinen przekroczyć 1.000 zł, oczywiście jeżeli zdecydujemy się na wymianę na zamiennik poza autoryzowanym serwisem. W przypadku auta wyposażonego w mocny silnik turbodiesla jesteśmy narażenie na kilkukrotnie wyższe koszty, ponieważ poza samym sprzęgłem konieczna może być wymiana np. dwumasowego koła zamachowego.

Proces wymiany sprzęgła jest zdecydowanie czasochłonnym zabiegiem, ponieważ konieczne jest m.in. zdemontowanie skrzyni biegów. W związku na pracochłonność sama robocizna wymiany sprzęgła jest bardzo kosztowna, może niestety przekroczyć nawet cenę samego podzespołu. Nie warto jednak zwlekać z naprawą, gdyż może to doprowadzić do dalszych uszkodzeń – m.in. samej skrzyni biegów.

Jak zaoszczędzić na sprzęgle?

Szukając oszczędności nie warto decydować się na usługi „garażowego” mechanika lub słabo wyposażonego, niesprawdzonego taniego warsztatu. Wymiana sprzęgła wymaga specjalistycznego, drogiego sprzętu a mechanicy którzy wymieniają je przy użyciu swoich własnych „patentów” narażają nas na zużycie tej części już po pokonaniu kilkunastu tysięcy kilometrów. Oczywiście nie jest konieczna wizyta w autoryzowanym serwisie, wystarczy zlecić naprawę sprawdzonemu, profesjonalnemu i dobrze wyposażonemu warsztatowi – radzą specjaliści ze Sprzeglo.com.pl – największego sklepu internetowego ze sprzęgłami w Polsce. Taki serwis wykona usługę równie dobrze jak ASO, a koszt naprawy może być kilkukrotnie niższy. Jeżeli zależy nam na możliwie najtańszej wymianie sprzęgła warto samodzielnie poszukać części w internecie.

Warsztaty często narzucają dodatkowe marże na montowane przez siebie części, możemy więc dostarczyć sprzęgło do wymiany we własnym zakresie. Przed zakupem warto prześledzić fora internetowe, szczególnie te dedykowane pasjonatom marki naszego samochodu i dowiedzieć się jakie sprzęgło warto wybrać. Zdecydowanie się na najtańszą, chińską wersje nie jest najlepszym pomysłem. Najlepiej będzie dowiedzieć się jaka marka produkuje sprzęgła o najlepszym stosunku jakości do ceny i samodzielnie zakupić część w internecie.

Możesz również zadzwonić do sklepu internetowego Sprzeglo.com.pl (tel. 22 251 23 27) – tam wykwalifikowani eksperci pomogą Tobie wybrać najodpowiedniejszą część.

Zamów tanio sprzęgło do swojego samochodu przez internet – sprzeglo.com.pl