Browse By

Jak wypromować gabinet stomatologiczny?

Niespodziewane problemy ze zdrowiem mogą zaskoczyć każdego kierowcę. W trasie niejednokrotnie zachodzi potrzeba skorzystania z usług stomatologicznych – w takiej sytuacji kierowcy szukają informacji o najbliższych gabinetach dentystycznych w internecie. Dla lekarzy prowadzących praktykę stomatologiczną ważna jest zatem dobra jej promocja. O czym przy tej okazji powinni pamiętać?

Nazwa i logo gabinetu – od tego warto zacząć!

Budowanie marki należy zacząć od stworzenia dobrego logo i nazwy, które przykują uwagę odbiorców i sprawią, że dana marka utkwi w ich pamięci. Profesjonalne usługi z zakresu namingu, które można zamówić np. tu https://sofista.com.pl/naming/, uwzględniają różne wskazówki udzielone przez klientów. Świetna nazwa to nazwa chwytliwa, mająca wolną domenę internetową i w pełni oddająca charakter działalności firmy. Podobnie jest zresztą z logo będącym ważnym znakiem rozpoznawalnym marki.

Strona internetowa to podstawa!

Każdemu gabinetowi stomatologicznemu zależy na pozyskaniu jak największej liczby pacjentów. Z tego względu konieczne jest posiadanie atrakcyjnej strony internetowej dostosowanej do konkretnych potrzeb. Na stronie muszą być zamieszczone informacje dotyczące m.in. dni i godzin otwarcia gabinetu oraz cen poszczególnych usług. Całość powinna mieć interesującą oprawę graficzną i prezentować się bardzo estetycznie. Oczywiście sam fakt posiadania strony internetowej nie wystarczy. Stronę trzeba wypromować poprzez różne działania z zakresu pozycjonowania, takie jak np. budowanie zaplecza linków tekstowych w zewnętrznych serwisach – w artykule  https://sofista.com.pl/link-building/ można więcej o tym przeczytać. Pozycjonowanie strony ma na celu poprawę jej pozycji w wynikach wyszukiwania w Google, dzięki czemu staje się ona widoczna dla odbiorców. Rzecz jasna na pozycjonowanie strony składa się więcej czynności, które warto zlecić profesjonalistom.

Profile w mediach społecznościowych

Gabinet stomatologiczny powinien być obecny w mediach społecznościowych stanowiących obecnie główny kanał komunikacji w wirtualnym świecie. Konto na Facebooku czy Instagramie to po prostu konieczność, niemniej jak podkreślają eksperci z serwisu https://sofista.com.pl/, bez interesujących i publikowanych systematycznie treści nie da się dotrzeć do klientów i budować zasięgów. Można je reklamować nawet przy skromniejszym budżecie, co jest dużą zaletą kampanii reklamowych na Facebooku. Prowadzeniem konta mogą zająć się fachowcy znający się na zasadach SEO.

Prowadzenie bloga

O ile strona internetowa jest oficjalną wizytówką firmy, o tyle blog pozwala na nawiązywanie bliższych relacji z odbiorcami. To idealne miejsce na publikowanie np. porad stomatologicznych czy dzielenie się z czytelnikami swoimi spostrzeżeniami czy doświadczeniem z zakresu profilaktyki jamy ustnej. Naturalnie teksty zamieszczane na blogu powinny odpowiadać kryteriom SEO – w cenie są unikalność i wysoka jakość treści, przy których tworzeniu można skorzystać z fachowych usług copywriterskich.