Browse By

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki samochodowe w dobrej cenie?

Niemal każdy kierowca chce aby jego samochód prezentował się możliwie jak najokazalej. Jest to jak najbardziej możliwe trzeba jednak wiedzieć jakich środków użyć. Dlatego też w poniższym poradniku podpowiadamy jak dobrać odpowiednie kosmetyki samochodowe.

Czysty i lśniący samochód to z całą pewnością wizytówka prawdziwego mężczyzny. Zadbane auto nie tylko znakomicie prezentuje się na drodze ale również dłużej posłuży swojemu właścicielowi. Aby jednak tak się stało należy skorzystać z odpowiednich kosmetyków służących do pielęgnacji auta. Jeżeli bowiem mamy trochę wolnego czasu i postawimy na wysokiej jakości samochodowe kosmetyki to bez pomocy specjalistów jesteśmy w stanie nadać zupełnie nowego blasku naszemu autu. Jakie kosmetyki zatem wybrać? Na to pytanie odpowiemy poniżej.

Musicie sobie zdawać sprawę, że od doboru i jakości kosmetyków samochodowych w dużym stopniu zależeć będą efekty. Dlatego zawsze warto stawiać na sprawdzone i profesjonalne rozwiązania w tej kwestii. Rozpocznijmy zatem do środków do mycia samochodu. Obecnie marketowe półki niemal uginają się od różnorakich środków do mycia pojazdów. Bardzo często nie będą one jednak w stanie przynieść oczekiwanych rezultatów mimo, że kuszą one niską ceną. Lepiej zatem będzie skierować wzrok w stronę profesjonalnych środków do mycia samochodu, które pomimo wyższej ceny charakteryzują się dużo lepszą wydajnością i skutecznością.

Nie tylko kosmetyki samochodowe – liczy się również sposób ich aplikacji

Sam dobór odpowiednich środków do mycia to jednak nie wszystko – liczy się też odpowiednia technika mycia samochodu. Kluczowe będzie tutaj wykorzystanie czystej gąbki ( tak aby nie przenosić brudu i nie porysować lakieru ) lub też rękawicy z naturalnego włosia oraz odpowiednie dobranie proporcji roztworu do mycia.

Dopiero w sytuacji gdy samochód jest już w idealnie czysty można przejść do kolejnego etapu czyli zabezpieczenia lakieru – jest on bowiem niezwykle narażony na działanie wielu czynników zewnętrznych takich jak pył, resztki owadów czy też sól lub kwaśny deszcz. Aby mieć pewność co do czystości powłoki lakierniczej warto zastosować proces nazywany glinkowaniem. Polega on na usunięciu mocno przyczepionego do lakieru brudu przy pomocy specjalnej glinki. Mimo, że takowy proces może być bardzo czasochłonny to dobrze poświęcić na jego wykonanie kilka godzin.

Dopiero wtedy można przystąpić do polerowania powierzchni lakieru. Najlepiej polerowanie wykonać je przy pomocy specjalnych maszyn polerskich chociaż nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić to też ręcznie. Tutaj kluczowe będzie dobranie dobrej pasty polerskiej. To właśnie od jej doboru zależy w dużym stopniu efekt końcowy.

Pasty polerskie  –zwróć uwagę na skład

Różnorakie pasty polerskie różnią się składem. Te profesjonalne pozwolą znacznie lepiej wypełnić ewentualne rysy i stworzyć dużo skuteczniejszą warstwę ochronną, która zapobiegnie powstawaniu zadrapań w przyszłości.

Sprawdzone kosmetyki samochodowe? W sklepie Carstyling Nowy Sącz

Podczas doboru kosmetyków samochodowych z całą pewnością dużą rolę dla klientów odgrywa cena. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu wszyscy chcemy zakupić dobry produkt w atrakcyjnej cenie. Nie zawsze jednak postawienie na tańsze rozwiązania będzie opłacalne. Czasami dopłata kilku złotych może przełożyć się na produkt znacząco lepszy pod względem wydajności i możliwych do uzyskania efektów. Profesjonalne kosmetyki samochodowe Nowy Sącz jakie oferuje sklep Carstyling to przykład idealnego balansu pomiędzy wysoką jakości a konkurencyjną ceną. Warto zatem podczas decyzji o zakupie kosmetyków samochodowych zastanowić się czy kilka dodatkowych złotych dopłaty nie będzie znacznie lepszym rozwiązaniem.

Jak zatem sami widzicie dobór odpowiednich kosmetyków nie jest wcale aż tak trudną kwestią. Wystarczy postawić na sprawdzone produkty, których używają profesjonalni detailerzy aby móc myśleć o podobnych rezultatach. Kosmetyki samochodowe wysokiej jakości to po prostu gwarancja, że wasz samochód zawsze będzie prezentował się okazale.