Browse By

Detoks alkoholowy Warszawa – najważniejsze informacje o zabiegu

Alkoholizm to choroba, która dotyka ludzi w praktycznie każdym wieku, niezależnie od płci. Samodzielna walka z uzależnieniem jest niezwykle trudna i niejednokrotnie kończy się porażką. Ciąg alkoholowy w skrajnych przypadkach może trwać nawet kilka miesięcy. W takiej sytuacji gwałtowne odstawienie jest bardzo niebezpieczne. Warszawa to jedno z miejsc, w których wykonuje się odtrucie alkoholowe pod nadzorem wyspecjalizowanych lekarzy oraz personelu medycznego. Co warto wiedzieć o samym zabiegu?

Odtrucie alkoholowe w Warszawie a zespół abstynencyjny

W przypadku gdy osoba uzależniona przerywa ciąg alkoholowy, najczęściej pojawiają się objawy odstawienne, których chory może się obawiać. Co do nich należy?

  • Ostre bóle głowy połączone z zawrotami oraz ogólne osłabienie organizmu wynikające m.in. z niedoborów witamin i minerałów.

  • Często pojawiają się nudności, wymioty oraz biegunka, która może doprowadzić do odwodnienia organizmu. Obserwuje się również brak łaknienia.

  • Tachykardia, inaczej określana jako kołatanie serca jest częstym objawem odstawiennym, dodatkowo wzmagającym stres oraz niepokój u osoby uzależnionej.

  • Drżenie rąk oraz nadciśnienie.

  • U osób uzależnionych obserwuje się również nerwowość, nadpobudliwość, bezsenność, zmienny nastrój, majaczenie, stany lękowe, a nawet psychozę.

Celem detoksykacji jest złagodzenie wyżej wymienionych dolegliwości, co jest możliwe dzięki podaniu odpowiednich środków farmakologicznych, takich jak leki uspokajające, przeciwbólowe oraz nasenne. Warszawa jest jednym z miast, w których przeprowadza się odtruwanie w specjalistycznych klinikach, gdzie pacjent znajduje się pod stałym nadzorem lekarzy. Indywidualny wywiad z chorym umożliwia precyzyjny dobór leków oraz ich dawek, dzięki czemu detoks alkoholowy jest bardzo skuteczny i przebiega w możliwie jak najbardziej komfortowy sposób.

Odtrucie alkoholowe w Warszawie – gdzie udać się po pomoc?

Osoby uzależnione, które cenią prywatność, dyskrecję oraz skuteczne leczenie powinny zapoznać się ofertą placówki Nasz Gabinet znajdującej się przy ul. Klimczaka 8 w Wilanowie.

Indywidualne podejście do każdego pacjenta, wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem oraz szeroki wybór możliwości leczenia choroby alkoholowej sprawiają, że jest to jedno z najlepszych miejsc zajmujących się tą chorobą.

Cena odtrucia alkoholowego w Warszawie jest uzależniona od wyboru opcji detoksu. W klinice Nasz Gabinet można skorzystać m.in. z podstawowej wersji zabiegu, która obejmuje wizytę chorego w placówce trwającą od 12 do 24 godzin. W trakcie odtrucia pacjent otrzymuje leki, które wspomagają regenerację organizmu, a ponadto może skorzystać z konsultacji telefonicznych. Warszawa i okolice to miejsca, w których wykonuje się również odtrucie alkoholowe w wersji rozszerzonej. W przypadku wyboru tej opcji, osoba uzależniona otrzymuje dodatkowe leki i płyny, które wyrównują poziom elektrolitów i witamin. Ponadto czas detoksu jest dostosowany do potrzeb konkretnego pacjenta i może zostać wydłużony, aby efekty kuracji były jak najlepsze. W trakcie obu zabiegów, z organizmu pacjentów usuwane są szkodliwe substancje i toksyny, które negatywnie wpływają zarówno na zdrowie, jak i samopoczucie osoby uzależnionej.

Autor: lek. dr Piotr Kamiński

undefined